Úvod

Vítejte na stránkách věnovaných kaktusům. Nebudu zde nabízet teoretické návody na pěstování kaktusů,těch je v knihách nebo i na jiných internetových stránkách už prezentováno dost. Ze své 30–leté praxe se pokusím představit nabyté praktické zkušenosti z pěstování kaktusů, částečně i sukulentů. Budou zde prezentovány informace jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší kaktusáře.

Chtěl bych,aby k jednotlivým tématům na těchto stránkách probíhala diskuse. Rád přivítám jakékoliv komentáře, názory, připomínky a hlavně vlastní praktické zkušenosti. Zkušenosti budou prezentovány v jednotlivých témetech. Určitě nebudu schopen pokrýt celou problematiku pěstování kaktusů, takže každé téma zůstane otevřené a na základě diskuse bude průběžně doplňováno.

Ve fotogalerií se objeví rostliny výhradně z mé vlastní sbírky. Za názvy neručím, jak jsem koupil, tak prodávám.Pokud bude odborník na jednotlivé rody ochoten jména rostlin upřesnit, rád jeho rady uvítám.

V kolonce foto z cest se objeví zajímavé kaktusy z jiných sbírek, které jsem navštívil, tak i obrázky kaktusů, které jsem nafotil v jejich domovině. V kolonce nabídka budou nabízena semena a rostliny, přebytky členů KK Český Těšín.

Na závěr jedna důležitá rada – kaktus nejde usušit. Ten nám uschne pouze tehdy, když ho přelijeme. Nejsem určitě první, kdo to vyslovil, ale už léta všem, kteří mi tvrdí, že jim kaktus uschnul, jejich názor vyvracím tvrzením, že kaktus nejde usušit, ten vydrží bez vody v pohodě i několik let. Většinou „uschne“ proto, že jsme mu dopřávali moc vydatnou zálivku!