Na závěr

Dlouho jsem zvažoval, zda-li mám tento odstavec zveřejnit.V současné době lze kaktusy zakoupit i v mnohých supermarketech. Výsledek je takový, že spousta milovníků přírody většinou po zakoupení takovéto rostliny na kaktusy zanevře.

Tyto rostliny jsou pěstovány téměř v inkubačních podmínkách, hodně přihnojovány a tím pádem dle mého názoru jsou prodávány na způsob řezaných květin. Tzn. abychom blízkého člověka obdarovali živou květinou, ta nám pár týdnů nebo měsíců dělala radost a pak se poroučí aby zase bylo místo pro další dárek. V marketech se už sice také objevují kaktusy od naších pěstitelů, ty z dovozu poznáme podle toho, že jsou zasazené v nevhodné kokosové vláknině. Pokud už si chceme takovouto rostlinu pořídit, nejvhodnější doba je na jaře a rostlinu ihned přesadit do vlastního substrátu. Do podzimu je šance, že se rostlinka přispůsobí našim podmínkám a další zimu přežije.

Pokud ale máte zájem o rostlinky, které vám budou dělat radost delší dobu, doporučuji navštívit výstavů místních kaktusářů, nebo přímo samotného kaktusáře.

← Zpět na přehled pěstování